MONTE CAPPA

MONTE CAPPAMonte CappaMONTE CAPPAMONTE CAPPAMonte Cappa

Hemen rezervasyon yap
MONTE CAPPA

AKTİVİTELER

Kapadokya’ya gelmişken, yöreye özgün aktivitelere katılarak, unutulmaz anılarla evinize dönebilirsiniz. Tüm aktiviteler hakkında detaylı görüşebilir, size özel veya grup turları için rezervasyonlarınızı yapabiliriz.
Balon: Kapadokya’ya geldiğinizde, ‘olmazsa olmaz’ listesinin en başında, yöreyi balon turu ile gezmek gelir. Araçla veya yürüyerek gezemediğiniz noktaları dahi kuş bakışı izlemek, yörenin kıymetine ve olağanüstünlüğüne tanıklık etmenizi sağlayacaktır. Balonun içinde süzülürken, etkileyici pozlar yakalayacak ve hafızanızda unutulmaz bir anı olarak kalacaktır. Balon turu maceranız, erken saatte Monte Cappa önünden sizi almaya gelen servisiniz ile başlar. Balonların kalkış yerine geldiğinizde, kahvenizi yudumlayıp, servis edilen ikramları atıştırırken, balonların hava ikmali ile hazırlıkları tamamlanır. Kalkışdan önce uçuş güvenliği ve nereye inileceği konusunda pilot tarafından bilgi verilir. Yaklaşık 60 dakika süren uçuşun ardından, üzüm bağlarının arasına süzülerek inilir. Bütün katılımcılarla birlikte şampanya kadehleri tokuşturulur ve herkese uçuş sertifikası verilir.   
Günlük Turlar: Bölgenin dağınık yapısı ve görülmesi gereken yerlerin çokluğu nedeni ile, günlük turlara katılmak iyi bir seçim olacaktır. Klimalı rahat araçlar ile, rehberli olarak yapılan günlük bölge turlarına katılarak, Kapadokya'nın görsel güzelliklerine ilave olarak, tarihi ve oluşumu ile ilgili detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Türk gecesi & Sema Gösterisi: Anadolu’nun çeşitli yörelerine ait halk oyunlarının sergilendiği kayadan oyma restoranlarda geçireceğiniz otantik bir Türk gecesini asla unutmayacaksınız.
Yürüyüş-Motor-Bisiklet-Jeep Safari-At turları: Kapadokya’yı kalabalıktan uzak ve farklı bir yol ile keşfetmek isteyenler için, vadiler boyunca uzanan patika yollar ve aralarına serpilmiş köy bağları boyunca yapabileceğiniz yürüyüş, motor, bisiklet, jeep ve at turları mevcuttur. İstediğiniz noktada dinlenebilir, sırtınızı peri bacalarına dayayıp, etkileyici doğanın tadını yakından çıkarabilirsiniz.
Hamam: Bölgedeki gezinizi tamamladıktan sonra, yenilenmek, tazelenmek ve yorgunluğunuzu atmak için bölgedeki hamamlardan birine uğrayabilirsiniz.
Kayak: Kapadokya ziyaretiniz kayak sezonuna denk geliyorsa, görkemli Erciyes Dağı’nda (3916 mt) kayak yapabilirsiniz.
Yeme içme: En nefis yöresel yemekleri yiyebileceğiniz restoranlar hakkında size ışık tutabileceğimize emin olabilirsiniz.